Beseda - Grand Canyon, Colorado River

Jiří Topič vás provede krajem šerifa a Marshala Tombstonu, Wyattta Erpa a stejně tak slavného, Doca Hollidae, krajem pistolníků z divokého západu. Ale i neméně legendárních indiánů kmene Hopiů, Navajů (kod Navajo – 2. Světová válka v Tichomoří) a pochopitelně Apačů. Ne však těch zkreslených, s Vinnetouem, ale legendou a nesmrtelným bojovníkem Geronimem. Hlavním cílem expedice, kterou Jiří Topič absolvoval, byl National Park Grand Canyon. Prožijete devatenáctidenní putování na raftech po kultovní řece Colorado. Poplujeme společně po stopách majora americké armády a geologa Johna Wesley Powella, který vedl první vědeckou expedici koncem 60. let 19. Století a tak vlastně objevil toto úžasné „geomorfologické muzeum Země“!

Datum konání: 25. 4. 2019 začátek od 19:00

Místo konání: Sál Dr. Fürsta, Dobřichovice