Přednáška: Babička B. Němcové - skutečnost či sen

Přednáškou "Babička" chceme v našem městě vzpomenout na výročí 200 let narození spisovatelky Boženy Němcové, která se podle tradice narodila 4. února 1820 ve Vídni. Dlouholetá sběratelka a badatelka v oboru Babičky Boženy Němcové Marta Zemanová z nedaleké Řitky nás seznámí s literárními postavami knihy a jejich skutečnými osudy, a také s historií vydávání tohoto díla za uplynulých 165 let. Marta Zemanová zároveň představí svoji čerstvě vydanou, doslova „jubilejní“ Babičku, doplněnou rodokmenem rodiny a autorským textem o skutečné babičce a jejích knižních souputnících; také o vydaných Babičkách českých i cizojazyčných. Kniha vychází právě v úvodu roku 2020 v malém nákladu a se zcela novými ilustracemi (bibliofilské číslované výtisky jsou navíc doplněny grafickým listem). Případní zájemci si knihu mohou po přednášce na místě zakoupit.

Datum konání: 25. 1. 2020 začátek od 16:00, délka 90 minut

Místo konání: Furstův sál, Dobřichovice