koncert Ireny Budweiserové

Dále vystoupí Jakub Racek na elektrickou kytaru a Keishiro Mikawa na violoncello.

Datum konání: 20. 5. 2022 začátek od 19:30, délka 90 minut

Místo konání: Zámek Dobřichovice, Dobřichovice

Typ akce: hudba

Organizátor: Kulturní centrum Města Dobřichovice

Doba trvání: 90 minut

Plné vstupné: 250 Kč

Snížené vstupné: 200 Kč

Irena Budweiserová - zpěv

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie). V Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se souborem Spirituál kvintet, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája a Anděl.

Jakub Racek – elektrická kytara

Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassová asociace ČR ho 5x vyhlásila kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.

Keishiro Mikawa  - violoncello

Narodil se ve městě Fukuoka. Hře na klavír se věnuje od 5 let a na violoncello od 10 let. V roce 2011 zahájil svá studia na střední metropolitní umělecké škole v Tokiu, obor klavír. Po roce změnil obor na violoncello. V roce 2014 začal studium na hudební fakultě Tokijské univerzity, kde absolvoval v roce 2018. V roce 2017 získal 2. cenu (Golden Egg) na "Hama no JACK" – Yokohama. V roce 2018 získal 3. cenu v mezinárodní soutěži Petrof International Summer Festival.

Absolvoval mistrovské kurzy u profesora Michala Kaňky, nyní studuje u profesora Tomáše Jamníka.

Vytvořeno: 7. 3. 2022
Poslední aktualizace: 7. 3. 2022 11:16